ZEROONE-Control DM542 4.2A DC20V-80V 2 Phase Hybrid Stepper Motor Driver For Nema23 57 And Nema24 60 Motors
Shenzhen Zero One Intelligent Control Co., Ltd.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Brand Name : ZEROONE-Control
Model Number : DM542
Certification : CE ROHS
Place of Origin : China
Payment Terms : L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union
Supply Ability : 500pcs/day
Delivery Time : 2-8 days
Packaging Details : Carton
MOQ : 1pcs
Shaftdiameter : 5mm or 6.35mm
Drivemethod : Pulse and Direction
Current : 1.0A to 4.2A
Mountingtype : Flange Mount
Motortype : Stepper Motor Driver
Productname : Open-loop Stepper System
Connectortype : 4-pin or 6-pin connector
Voltage : 20V to 80V DC
Max Speed : Up to 1000 RPM
Operatingtemperature : -20°C to 50°C